Periscope Artık Her Yerde

Periscope Artık Her Yerde

Periscope Artık Her Yerde
Sosyal medya platformları arasında sağlam bir yer edinmeye başlayan Periscope, artık kod ile birlikte her yere eklenebilecek…


Twitter tarafından satın alındıktan sonra yoluna hızla gelişerek devam eden Periscope, şimdilerde aldığı yeni güncelleme ile gündemde. İnternet üzerinden nerede olursak olalım canlı yayın yapmayı mümkün kılan platform, bundan böyle embed adı verilen kod sistemini bünyesinde taşıyacak. Sistem adına oldukça güzel karşılanan bu gelişme, aynı zamanda haber siteleri ve diğer platformlar adına da müjde içerikli bir haber olarak görülüyor. En nihayetinde artık sosyal medya üzerinden yayın yapan kullanıcıları da haber içerisine ekleyebilecek olan medya şirketleri, bu sayede haberlerin aktarıldığı noktadan çok daha fazla gelişmenin gün ışığına çıkmasını sağlayacak.

Tıpkı Bir Video Gibi Çalışıyor

Yıllardan beri YouTube üzerinde sağlıklı bir şekilde çalışan embed kod sistemi, bahsi geçen kodu kopyala yapıştır metodunu kullanarak herkes tarafından kullanılabilmekte. Nitekim Periscope üzerinden yapılan herhangi bir eski yayını da embed kodunu ekleyerek farklı bir platform bünyesinde yayımlanmasının önü açılacak.

Güncelleme Bununla Sınırlı Değil
Bahsi geçen güncellemenin sadece embed kod sistemini beraberinde getirdiğini söylemek yanlış olacaktır. Zira güncelleme, beraberinde Highlights adı verilen bir özelliği de aktif hale getiriyor. Bu özellik aracılığıyla son zamanlarda yıldızı yükselen içerikleri tek bir sayfa üzerinde görebileceğiz. Ki bu sayede içeriklere çok daha kolay bir şekilde ulaşılmasının önü açılmış olacak.