1996 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecek?

1996 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecek?

1996 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecek? 1996 doğumlular askerlik.1996 doğumlular.1996 doğumlular askerlik muayenesi ne zaman? Askerlik Muayenesine Ne Zaman Gidilir ?

1996 Doğumlu olan kişiler askere 2016 yılından itibaren alınmaya başlayacaktır.1996 doğumlu kişilerin askerlik yoklamaları 01.01.2015 yılı itibariyle başlar.

İlk Yoklama:

01.01.2015 yılı itibariyle askerlik yoklamaları 01 Nisan- 30 Nisan arası tarihlerinde nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

İsim askı listesinde isminiz olup olmadığını kontrol ediniz eğer isminiz yoksa kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgede isimleri hatalı olmayanlar adres bilgilerini onaylayarak ilk yoklama işlemini bitirmiş olacaklardır.

Son Yoklama:

Son yoklama tarihi her yıl olduğu gibi 01 temmuz ile 31 ekim tarihleri arasında bağlı bulunduğunuz askerlik şubelerinde yapılır.Şubeniz size bu tarihlerde bir davet mektubu göndererek son yoklamaya gelmenizi ister.Eğer elinize bu tür bir mektup geçmez ise kendiniz bu tarihler arasında mutlaka bağlı bulunduğunuz askerlik şubesiyle bağlantıya geçerek bilgi almaya çalışınız.

Yoklamaya gideceğiniz gün yanınızda bulundurmanız gereken evraklar şöyledir:

* Nüfus Hüviyet Cüzdanı, (T.C.Kimlik Numarası Bulunan)
* 2 adet fotoğraf,
* Diploma aslı ve fotokopisi,
* Bonservis, sertifika veya kurs belgesi aslı ve fotokopisi,
* Trafik sürücü belgesi ve fotokopisi,
* Hastalık ve arızalarına ait rapor veya tedavi belgelerinin aslı ve fotokopisi,
* Bölgenizde Verem Savaş Dispanseri varsa, verem taraması sonuç belgesi (varsa).

Yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.

İlk yazımız: 1995 doğumlular ne zaman askere gidecek? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz…